Kategorie
Poradnik

Jak zapakować narty do wysyłki kurierem DPD?

Wybierając się na zimową frajdę narciarską na stoki za granicą, warto skorzystać z możliwości, jaką oferuje kurier DPD i wysłać wcześniej swój sprzęt narciarski do miejsca docelowego. Wielokrotnie wydaje się być to bardziej opłacalną opcją ze względu na rosnące limitu bagażu w liniach lotniczych, a także stosunkowo wysokie ceny za przewóz sprzętu sportowego. Nowe rozwiązanie pozwoli nie tylko na oszczędność kosztów, ale również wpłynie na wzrost komfortu podróży. Zrelaksuj się i oddaj swoje narty w dobre ręce.

Jak zapakować sprzęt narciarski?

Jednym z najtrudniejszych aspektów wysyłki nart jest ich trudny kształt. Dlatego doskonale sprawdzi się długie, podłużne, kartonowe pudło. Właściwie dopasowane pozwala na gwarancję odpowiednich środków bezpieczeństwa w trakcie przewozu. Postaraj się zatem wybrać pudełko, które jest wystarczająco wytrzymałe. W tym wypadku unikaj ponownego użycia pudeł, szczególnie jeśli są uszkodzone. Jeśli wyrzuciłeś oryginalne pudełko po sprzęcie narciarskim, warto skorzystać ze sklepów, w których można nabyć pudełka kartonowe w różnorodnych rozmiarach. Kurier DPD zaleca dodatkowo zastosowanie odpowiedniego wzmocnienia pudła za pomocą taśmy. Do tego celu można użyć również sznurka.

Wysyłka nart kurierem DPD

Jeśli zdecydujesz się wysłać narty do miejsca swojego zakwaterowania — uzgodnij wszystkie szczegóły, zarówno z firmą kurierską, jak i z właścicielami obiektu. Ma to szczególne znaczenie jeśli wynajmujesz domek w kilka osób, który nie otrzymuje regularnych przesyłek pocztowych lub kurierskich. Skontaktuj się ze swoim ośrodkiem narciarskim, aby dowiedzieć się, który punkt dostawy i odbioru na miejscu jest najlepszy. Warto podać tutaj adres punktu centralnego, aby uniknąć zamieszania. Korzystając z usług kuriera DPD należy podać dokładne wymiary wysyłanej przesyłki. Pamiętaj, żeby nie obniżać danych w trakcie wypełniania formularza. Przesyłanie sprzętu narciarskiego jest powszechną praktyką, dlatego każda większa firma kurierska z pewnością poradzi sobie z taką przesyłką.