Kategorie
Poradnik

Jak wysłać paczkę przez DPD?

Obecnie coraz częściej korzystamy z usług kurierskich. Robimy to nie tylko, gdy chcemy przesłać znajomym lub bliskim upominek, ale również gdy prowadzimy firmy, których działalność opiera się na przesyłaniu towaru. Z usług kuriera DPD można korzystać również w przypadku, w którym chcemy przesłać określony przedmiot do nowego właściciela. Podpowiadamy zatem, jak to zrobić!

Jak wysłać paczkę?

DPD to jedna z największych firm kurierskich, która oferuje szeroką i rozbudowaną ofertę w zakresie usług tego rodzaju. Najprostszą formę wysyłania paczki przez DPD jest możliwość skorzystania z usług online. W tym celu należy wypełnić specjalny formularz nadania i opłacić zamówienie przez Internet. Przesyłkę można również zanieść do punktu lub zamówić przejazd kuriera DPD do domu. Warto jednak odpowiednio wcześnie sprawdzić, czy przewożona rzecz nie widnieje na liście wykluczonych z przewozu. Następnie należy przejść do pakowania i ważenia przesyłki. Paczki nadawane w punktach i u kurierów DPD mogą ważyć maksymalnie 50 kg, natomiast przesyłki nadawane do punktów 20 kg. Warto wziąć pod uwagę również opakowanie, które powinno stanowić właściwe zabezpieczenie dla zawartości. Żaden element przesyłki nie może wystawać poza opakowanie, ponieważ może to wpłynąć na uszkodzenie innych paczek.

Jak tanio skorzystać z usług kuriera DPD?

Oferta usług DPD jest szeroka i dopasowana do indywidualnych klientów. Aby skorzystać z kuriera DPD tanio i szybko warto wybrać taką opcję, która będzie idealnie dopasowana do tego, czego potrzebujemy. Firma umożliwia nadawania przesyłek standardowych i pobraniowych, a także skorzystanie z opcji nadania przesyłki w punkcie i dostarczenia do adresata, nadania przesyłki u kuriera i doręczenia do punktu, jak również doręczenia do adresata. Dodatkowo kurier DPD doręcza przesyłki na terenie Polski i do 25  krajów Europy. Każda paczka nadawana kurierem  jest ubezpieczona w standardzie do kwoty 1000 zł, ale oferuje też możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.