Kategorie
Poradnik

Jak tanio wysłać paczkę za granicę?

Dzięki globalizacji gospodarki, wiele firm ma obecnie możliwości do powiększania swojej działalności poza obszarem rodzimego rynku. Eksport za granicę oznacza nie tylko stymulowanie konkurencji, ale również zwiększenie bazy klientów, a tym samym pomnożenie zysków. Wielokrotnie jednak możliwość pojawienia się na większym rynku, wymaga od naszej firmy wysyłania paczek za granicę. Sprawdź, jak zrobić to tanio z kurierem DPD!

Tanie paczki za granicę

Wielu zagranicznych przedsiębiorców wymaga od swoich sklepów możliwości darmowej wysyłki poza granicę państwa, nawet jeśli jest ona znacznie droższa niż te, które można pobrać na rynku lokalnym. Jeśli więc pobierasz opłaty za wysyłkę, upewnij się, że podałeś prawidłowy powód tych dodatkowych kosztów. W tym przypadku warto zacząć od diagnozy swojej firmy. Oceń swój budżet i trzymaj się planu. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie koszty wysyłki jako procent marży. W cenę powinny być wliczone opłaty za ubezpieczenie przesyłki, cła przewozowe i wywozowe, VAT, a także opłata za kuriera DPD, która jest zmienna w zależności od tego, z usług jakiej firmy zdecydujesz się skorzystać.

Jak wybrać najlepszą firmę kurierską?

Po dokładnym obliczeniu kosztów wysyłki biznesowej, możesz skrupulatnie zaplanować strategię, aby uniknąć nieprzewidzianych opłat przy wysyłce towarów. Każdy z przewoźników oferuje inny zakres usług oraz stawek. Warto jednak zdecydować się na usługę jednej firmy, ponieważ przy dłuższej współpracy, a także większych zamówieniach, możemy liczyć na ceny hurtowe oraz szybszą realizację wysyłki. Kurier DPD to sprawdzone rozwiązanie na rynku firm kurierskich. Posiada nie tylko wykwalifikowaną flotę pracowników na terenie całej Europy, ale również specjalnie przygotowaną na ofertę dla małych, średnich, jak i dużych firm. Dzięki temu masz możliwość na skorzystanie z okazyjnych cen, jeśli będziesz wysyłać jak najwięcej towaru. Praktyka tego rodzaju z pewnością przełoży się na efektywność biznesu. Dodatkowo firma DPD pozwala na śledzenie paczek. Więcej o śledzeniu paczek możesz przeczytać pod adresem: https://www.kuriernet.pl/blog/2019/09/18/zastanawiasz-sie-gdzie-jest-twoja-paczka-dpd-ulatwi-ci-sprawe/